620 komputerów ufundowanych przez Miasto odebrały szkoły podstawowe w Oleśnicy.
Komputery zostały zakupione w ramach unijnego projektu e-oświata II. Projekt między innymi zakłada przygotowanie uczniów do funkcjonowania w świecie zdominowanym przez informatykę. Cyfrowa szkoła to nie tylko umiejętność posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem – nowe technologie powodują, że wiedza stała się łatwo dostępna. Uczniowie muszą nauczyć się korzystać z różnych źródeł informacji, umieć rozróżniać źródła wiarygodne od fałszywych, szybko wiedzę przyswajać oraz korzystać z niej w życiu codziennym – bez względu na wdrażane ogólnokrajowe reformy.
Dzięki wyposażeniu szkół w sprzęt informatyczny nauczyciele będą mogli indywidualnie pracować z uczniem – nawet po godzinach pracy szkoły.
W przyszłym roku planowany jest zakup platformy edukacyjnej (poza projektem), jej treści oraz rozbudowa serwerowni wyposażonej w serwery typu blade.
W najbliższych dniach do szkół zostaną dostarczone szafy do ładowania zbiorczego komputerów, wizualizery oraz oczekiwane przez nauczycieli i uczniów monitory interaktywne. Ponadto zakupiono już i uruchomiono również dla SP3 pracownię matematyczno-przyrodniczą, wyposażoną między innymi w roboty szkoleniowe.
Koszt całego projektu to ponad 2 700 000 zł.
Równolegle realizowane są prace mające na celu podłączenia wszystkich szkół prowadzonych przez miasto do sieci światłowodowej. Ich ukończenie przewidziane jest na koniec września, z wyjątkiem SP 8, która zostanie podłączona w przyszłym roku. Planowane jest również wzmocnienie wiedzy nauczycieli z wykorzystania technik informatycznych w procesie nauczania.
Projekt realizowany jest przez zespół kierowany przez Sekretarza Miasta Zbigniewa Rybaka przy współudziale jednostek organizacyjnych.
Rozwój oleśnickiej oświaty to jeden z naczelnych celów, jakich realizację zapowiedział burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński. Obecne dostawy sprzętu dydaktycznego są największe w historii oświaty samorządowej naszego miasta.
Poniżej fotorelacja z odbioru pierwszej transzy sprzętu dla oleśnickich uczniów. Będzie z niego korzystać większość uczniów klas IV i VII, bezpośrednio o jego rozdysponowaniu decydować będą dyrektorzy miejskich szkół.
"W ramach tego projektu zakupiono również platformę dydaktyczną, która jako jedyna w Polsce pozwala na automatyczne wpisywanie ocen do e-dziennika wystawianych na zajęciach prowadzonych w ramach platformy.
....i dodatkowo doprowadzono szybki internet do wszystkich szkół (z wyjątkiem SP 8) oraz rozbudowano serwerownię w Ratuszu. Dzięki temu szkoły podstawowe w Oleśnicy nie muszą pracować na przeciążonych portalach ogólnopolskich"
(Zbigniew Rybak/Facebook, Komentarz pod postem z dnia 4.04.2020)
Źródło: olesnica.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Merytoryczna dyskusja. Komentujący są wyrazicielami własnych opinii.
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.